W dzisiejszych czasach coraz odważniej rozmawia się o seksie. Jednak jeszcze wielu z nas twierdzi, że osoby niepoełnosprawne nie mogą jak również nie odczuwają potrzeby uprawiania seksu. Okazuje się,że jest całkiem odwrotnie. Osoba niepełnosprawna potrzebuje seksu tak samo jak każda osoba w pełni sprawna. I co do tego nie ma żadnych wątpliwości. To ważna sfera w życiu każdego człowieka, która ma ogromny wpływ na naszą psychikę. Z tegoż właśnie powodu w wielu krajach m.in Niemczech, Szwajcarii Holandii powstał już zawód asystenki seksualnej dla niepełnosprawnych.

Blanka Lipińska skutecznie dba o sylwetkę choć twierdzi że jest leniwa

W niektórych krajach np. u naszych południowych sąsiadów zawód dofinansowany jest przez państwo. Asystetka jest przeszkolona do pomocy w  zaspokajaniu potrzeb seksualnych u osoób z niepełnosprawnościami. Spotkanie opierają się głównie na głaskaniu, przytulaniu i masowaniu. Nauka obejmuje także techniki masturbacyjne, by osoba niepełnosprawna mogła zaspokajać swoje potrzeby samodzielnie. W Czechach często asystentki seksualne to przekwalifikowane prostytutki jednak nie zawsze sprawdzają się w nowym zawodzie.

Amerykanizmy Joanny Krupy są częścią scenariusza

Popularne wiadomości teraz

Dziewczyna przyszła do manicure z takimi paznokciami: to, co zrobiła manikiurzystka , wygląda niesamowicie!

Rafał Grabias wypowiedział się na temat rozstania z Gabrielem Sewerynem

Joanna Krupa pokazała nowe zdjęcie Ashy. Jej córeczka bardzo się zmieniła

Mąż powiedział żonie, że ona się zestarzała. Oto co odpowiedziała mądra kobieta…

W Czechach średnie wynagrodzenie takiej asystentki to 300 zł i jest refundowane przez państwo. W Holandii natomiast osobie niepełnosprawnej przysługują dwa spotkania w miesiącu. W Polsce jednak nadal zawód ten nie istnieje i wszystko wskazuje na to , że w najbliższym czasie nie powstanie. To nadal temat tabu.  W naszym kraju osoby niepełnosprawne radzą sobie we własnym zakresie. Co piąty klient w agencji towarzyskiej to osoba niepełnosprawna. Dotyczy to także osób niepełnosrpawnych intelektualnie , które równiesz potrzebują zaspokajania swoich potrzeb seksualnych. Bardzo często to rodzice dorosłych dzieci z niepełnosprawnością przywożą je do agencji w moemencie gdy zauważają u nich rosnące napięcie seksualne.

Czy Ty uważasz, że taka asystentka powinna być w każdym kraju??

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Szczegółowy horoskop dla każdego znaku zodiaku na rok 2021. Nowy rok, nowe wyzwania

2. Te sławne kobiety są z o wiele młodszymi od nich partnerami. Rekordowa różnica to 32 lata

3.  Zenek Martyniuk stracił nadzieję.Przekazał smutną wiadomość

4.  Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

5.  Pamiętacie ojca filmowego Kevina?Mało kto o tym wie, że aktor zmarł w bardzo dziwnych okolicznościach