Zdrowie i uroda to klucze do szczęśliwego życia. Jak wiadomo, obecnie istnieje wiele sposobów, aby zachować je jak najdłużej.

Chcemy podzielić się z wami jedna z takich metod – tak zwana dieta księżycowa.

Zgodnie z ta dieta fazy księżyca można wykorzystać do oczyszczenia organizmu z toksyn, odchudzania, usuwania nadmiaru wody, poprawy samopoczucia i kondycji.

W dzisiejszych czasach wiele osób, które dbają o stan swojego zdrowia, praktykują różne rodzaje głodówek. Jak wynika z doświadczenia, praktyka ta ma bardzo dobry wpływ na zdrowie, stan cery oraz ogólnie pozytywnie wpływa na nasz organizm.

Uzbrój się więc w kalendarz księżycowy i wybierz odpowiednie dni dla oczyszczenia organizmu.

Popularne wiadomości teraz

Krzysztof Jackowski przewidział jak będą wyglądać Święta Bożego Narodzenia

Jolanta Kwaśniewska zdradza, co musiała wytrwać w małżeństwie? Trudno było jej sobie z tym poradzić

Agnieszka Włodarczyk pokazała swoje ciało w stroju kąpielowym i zaskoczyła swoich fanów (FOTO)

Magdalena Schejbal pokazała odważny kadr z łóżka. Poszczególną uwagę zwrócono na jej nóżki

Tak więc Nów i Pełnia księżyca będą doskonałym okresem dla rozpoczęcia takiego oczyszczenia.

Pierwsza opcja: 24 godziny bez jedzenia — można pic wodę oraz soki, owocowe i warzywne. Jeden taki dzień pomoże pozbyć się toksyn, obrzęków i zrzucić jeden lub dwa kilogramy.

Photo by Dana Banana on Unsplash

Druga opcja: 36 godzin na zupach. Przez półtora dnia wyklucz z diety wszystkie pokarmy, z wyjątkiem zup warzywnych. Nie można dodawać do nich mięsa, ryb lub zbóż. Takie zupy nie przyczyniają się w dużym stopniu do utraty wagi, ale dobrze oczyszczają organizm, dostarczając dużo zdrowego błonnika i witamin.

Jeśli chcecie nie tylko oczyścić organizm, ale też trochę schudnąć, to przez te 36 godzin zaleca się jeść tylko buliony.

Bardziej odważni osoby, które po prostu marzą o szybkim odchudzaniu, mogą spróbować 6-dniowej diety na warzywach, zacząć lepiej w Nów.

Co należy robić:

Przez 6 dni można jeść tylko warzywa. Dusić je, piec, gotować na parze, robić sałatki lub jeść na surowo. Organizm się oczyści, a obrzęk i zbędne kilogramy po prostu znikną. To się na pewno wydarzy, a Księżyc w nowiu będzie sprzyjać tym procesom oraz pomoże utrzymać efekt jak najdłużej.

Niezależnie od wybranej diety najważniejsze jest zachować ostrożność. Dbaj o swoje samopoczucie oraz pij dużo czystej wody. Ponadto, należy pamiętać o tym, ze zdrowy sen i dobry stan emocjonalny także bardzo wpływa na nasz wygląd i stan naszego zdrowia.

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Filip Bobek pochwalił się piękną żoną! Złożył jej życzenia urodzinowe

2. Zmysłowa Jennifer Lopez pokazała kadr z łóżka. 51-letnia gwiazda znowu robi wielkie wrażenie

3. Mandaryna zmieniła swoją fryzurę. Efekt przemiany pokazała swojej publiczności

4. Oto imiona kobiet, które najczęściej zdradzają. Sprawdź, czy jesteś wśród nich

5. Podobna do taty czy mamy? Maja Hyży pokazała twarz córeczki.