To, że współżycie z partnerem przed ślubem według religii katolickiej jest grzechem wiadomo nie od dziś. I nie nam oceniać czy to dobrze, czy nie. Każdy ma bowiem własne sumienie, własne przemyślenia i ostatecznie, choć w naszym kraju większość ludzi uznaje się za katolików - nie każdy musi żyć według zasad Kościoła.

Salezjanin Jakub Piątkowski postanowił jednak odnieść się do tak zwanej czystości przedmałżeńskiej i zrobił to za pośrednictwem TikToka..

Co zrobił duchowny? Porównał kobiety do brudnych szklanek, dosłownie.

 

Młody duchowny dokonał wyjątkowo oburzającego porównania, a co ciekawe - w swoich przemyśleniach ujął tylko wielkość zachowanego dziewictwa wśród dziewcząt, tym samym totalnie nie odnosząc się do "czystości" mężczyzn przed ślubem. Zdaniem duchownego kobiety, które decydują się na współżycie przed zawarciem związku małżeńskiego są jak “brudne szklanki”. 

Szklanka. Kiedyś była pełna, teraz już jest pusta, trochę brudna. Wiele osób z niej piło. Chcesz się napić? Prawdopodobnie nie. Mówię to dlatego, że pod ostatnim filmikiem niektóre osoby pytały mnie, co myślę o tej dziewczynie, która na TikToku chwali się swoją czystością przed ślubem. Ona też jest szklanką, ale czystą i pełną. Z tej szklanki piło wielu, zostawili coś po sobie i jest pusta. A ta dziewczyna jest pełną i czystą szklanką, i może dać siebie w pełni drugiej osobie, o której będzie miała pewność, że to jest ta jedyna. Modlę się za ciebie, jesteś wzorem dla wszystkich. Szanujcie się i bądźcie czyści. Pozdrawiam i szczęść Boże. 

Popularne wiadomości teraz

Małgorzata Rozenek w gołych nogach paraduje w chłodny dzień. Kusy strój, jak na taką pogodę

Krzysztof Jackowski przewidział jak będą wyglądać Święta Bożego Narodzenia

Magdalena Schejbal pokazała odważny kadr z łóżka. Poszczególną uwagę zwrócono na jej nóżki

Specjalny przepis na najdelikatniejsze mięso. Delikatny niż gulasz

Dlaczego ksiądz porównuje kobiety, które współżyły przed ślubem do kogoś pustego i brudnego? Prędzej zostaną zbawione niż ktoś, kto je obraża - brzmiał jeden z komentarzy. 

W związku z krytyką ksiądz Piątkowski usunął swoje nagranie z TikToka, a na jego profilu pojawił się filmik, w którym przeprosił za swoje słowa.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Filip Bobek pochwalił się piękną żoną! Złożył jej życzenia urodzinowe

2. Zmysłowa Jennifer Lopez pokazała kadr z łóżka. 51-letnia gwiazda znowu robi wielkie wrażenie

3. Mandaryna zmieniła swoją fryzurę. Efekt przemiany pokazała swojej publiczności

4. Oto imiona kobiet, które najczęściej zdradzają. Sprawdź, czy jesteś wśród nich

5. Podobna do taty czy mamy? Maja Hyży pokazała twarz córeczki.